Klassilood 2020/2021

1B jõuluootus metsas

11. detsembril sõitsime Kiidjärve külastuskeskusesse.  Meid ootas giid. Kui jõudsime lõkkepaiga juurde, siis saime oma seljakotid virnastada piknikulauale ja algaski meie retk talvises metsas. Just! Talvises metsas, sest sel ööl oli maha sadanud lumi! Giid rääkis väga huvitavalt. Saime teada, kuidas talvituvad erinevad loomad ja kuidas saavad hakkama talvel linnud. Nemad ju ei maga talveund! Õppisime tundma raagus puid, leidsime ka juba kevadeks valmis pungi. Kuulasime lindude häälitsemist metsas. Ja nii edasi ja nii edasi. Väga huvitav oli!

Peagi sai retkering tehtud ja ees ootas süüdatud lõke. Igale lapasele oli valmis pandud 2 viinerit, saia, moosi, ülimalt maitsvat teed ja vahukomme. Et lõkkel viinereid ja hiljem ka saia küpsetada, läks tarvis pajuoksi. Need olid juba valmis pandud. Iga laps torkas oma viineri oksa otsa ja nii saigi viinerid lõkkele küpsema pandud. Iga natukese aja pärast tuli maitsta - kas on juba valmis ja hea. Oli ikka maitsev küll see viiner!

Vahepeal sai ka saia küpsetada. Vist polegi olemas paremat saia, kui see lõkkel  endaküpsetatud sai! Loomulikult sai ka lihtsalt niisama moosisaia süüa. Ja imelist teed peale juua.

Oli imeline päev imekaunis lumises Kiidjärve metsas! Suur aitäh Kiidjärve külastuskeskuse rahvale!

Fotod ja tekst Külli Korol.

1B klassi Pöörane pööripäev

Just sellist nime kandis TÜ Loodusmuuseumi jõuluprogramm. Alustuseks kuulasime juttu sellest, kuidas loomad talve veedavad. Kes tegutsevad, kes magavad talveund. Meile anti kirjutamisalused ja pliiatsid ja siis said kõik lapsed ülesande leida töölehel olevad loomad  (8 looma), kes ei maga talveund. Töölehtedel oli looma pilt ja siis tuligi leida klassvitriinidest vastav loom ja kirja panna selle looma number. Pärast toimus arutele, kes ja kuidas ikkagi talve veedab. Seejärel ütles juhendaja, et nüüd läheme luukeret vaatama. Jube põnev! Et kohe LUUKERE! Ja oligi luukere! Elevandi luukere. Kõik luud-kondid said üle vaadatu ja imestatud ikka, kui suur see elevant võis veel elavana olla.

Ja seejärel läksime otsima kolme kassi, kes olid end ära peitnud. Kätte leidsime! Olid päris suured kassid Vanemuise teatrist. Nemad hakkasid meiega näidendit õppima. Kõigepealt õppisime tegema tuulemühinat, vihmasadu. lumesadu, kõikuvaid puuoksi jne. Seejärel jagati rollid. Iga laps sai endale rolli. Ja kostüümi, mis sellega sobis.

Sai üks vahva näidend, kus olid erinevad tegelased. Olid sead, konn, karud, põõsad, puud ja veel palju vahvaid tegelasi. Pärast saime ka kostüüme vahetada. Eriti populaarsed olid lumehelbekeste kostüümid. Neid prooviti väga aktiivselt selga.

Oli väga tore päev!

Fotod ja tekst Külli Korol.

1B klass käis Järvemuuseumis kalu tundma õppimas

1B klassi õpilased käisid 24. novembril Võrtsjärve Järvemuuseumis Võrtsjärves elutsevaid kalaliike tundma õppimas. Kõigepealt vaatasime akvaariumites elavaid kalu. No oli neid liike seal ikka päris palju! Muist kalu väiksesed, muist aga suured kui labakindada. Uurisime, mis liiki need kalad on, mida nad söövad, kus tegutsevad. Eriti põnev oli põrandaakvaarium. Esialgu ei julgenud sinna peale astudagi. Kalad ujusid jalgade all põranda sisse ehitatud akvaariumis. Tegid seal ringujumist ja mõni kala tukkus ka. Oli väga huvitav ja põnev neid kalu uurida.

Pärast läksime 2. korrusele, kus sai näha eksootilisi kalu. Suures akvaariumis elutses päris pirakas rai. Oli täiesti akvaariumipõhja värvi. Nii, et teda oli väga raske akvaariumi põhjaliivas märgata.

Saime joonistada kalu ja uurida ning mängida kalamulaažidega. Lisaks veel panna kokku kalapiltidega suuri kuubikuid, mängida kalapüügimängu. Vaadata ka ufo sisse.

Fotod ja tekst: Külli Korol

4B Teatris Ugala etendusel "Piruka magus põhi"

4.b klass käis 13. oktoobril teatris Ugala vaatamas etendust "Piruka magus põhi". Tegelikult olid meil piletid juba eelmiseks aprillikuuks, kuid seoses koroonaviirusega ei saanud me siis minna ja broneerisime uue etenduseaja 13. septembriks.

11-aastane Flavia de Luce leiab oma koduaiast hingevaakuva mehe. Kes see mees on? Ja miks ta just Flavia kurgipeenras oma otsa leidis? Mõrva peamiseks kahtlusaluseks saab maja peremees kolonel de Luce, kuid Flavia ei usu oma isa süüd ja asub juhtumit ise lahendama. Siit saab alguse ohtlik ning üllatusterohke teekond, mille käigus tulevad ilmsiks saladused nii mõnegi tegelase minevikust. See on lugu eneseületamisest ja kasvamisest, keemiast ja filateeliast. Aga ka julmusest, argusest ja egoismist.

Foto Ugala kodulehelt, tekst Ugala kodulehekülg ja Külli Korol

4B keeglit mängimas

Asi sai alguse sellest, et olime kevadel andnud sisse taotluse aktiivse klassi nimele. Sel ajal olime juba distantsõppel olnud ja ees terendas veel distantsõppe aega. Olme juba unustanud oma taotluse. Seda suurem oli üllatus, kui saime nüüd  Aktiivse klassi diplomi ja kommikoti. Kommid pistsime nahka, diplomi kinnitasime klassiseinale. Ega me nüüd diplomile kirjutatut eriti uurinud...

Ühel hetkel vaatasime diplomile kirjutatu siiski üle ja saime teistkordse üllatuse osaliseks - sinna oli kirjutatud, et klass saab  30€ klassi tegemiste rahastamiseks. Sõnastus oli küll pisut teine, kuid sisu sellest ei muutunud. No ja siis hakkasid mõtted tööle. Raha on ju tarvis ära kulutada. Otsustasime minna keeglit mängima. Rahastasime oma käigu nii, et osa rahast ise ja osa preemiasummast. Olime väga rahul.  Broneerisime reedeks (6. nov.) keeglisaali aja ja nii me siis keeglit mängima läksimegi. Poolteisest tunnist piisas täiesti.

Meile anti 4 mängurada, 2-le rajale 4-ne seltskond, kahele viiene seltskond. Sai võidu peale mängitud, naabermeeskonnale "pähe tehtud" ja ise "pähe saadud". Vabalt ilma võistluseta mängitud. Friikaid söödud, coca colat ja maitsevett joodud. Nii see poolteist tundi otsa saigi. Oli igavesti tore koos oma klassiga niimoodi olla.

Tekst ja fotod Külli Korol