10 aastat tagasi

Tallinnas toimunud noorte leiutajate vabariiklikul konkursil pälvisid tunnustust ka Elva Gümnaasiumi õpilaste tööd. Meie kooli tuli neli preemiat – Rein Leetmaa töö „Filtriga kõrs puhta joogivee hankimiseks arengumaades” sai USA saatkonna auhinna, Reinu isa Peeter oli parima juhendaja tunnustuse omanik, Teaduskeskus AHAA tunnistas parimaks ideeks pimedatele mõeldud kaasaskantava kirjaõpetaja PIKAKI, mille autoriks olid Raidy Mägi, Kaia Zupping ja Arvo Käkk ja HTM-i preemia sai Egert Silk, kes mõtles välja kauplusbussile sarnaneva masina.

Vastavalt 1. septembrist jõustunud vabariigi seadusele, kadus meie koolist kooliarsti koht. Meditsiinilist teenust pakub ainult kooli medõde.

Elva Gümnaasiumi 1-6 klassid pidasid võimlemispidu, kus õpilased esitasid kokku 26 võimlemiskava.

20 aastat tagasi

Elva Algkoolis toimunud vestlusringis tõstatati küsimus, mida oleks võimalik teha olukorras, kui perekonnas on tekkinud sotsiaalsed probleemid ning nendest on haaratud ka laps. Vestlusringis osalesid kooli direktor Kai Kivipõld, õpetaja Anne Maidla, psühholoog Kai Karu, sotsiaaltöötaja Kally Sild, linnavalitsuse sotsiaalinspektor Tiiu Kaljuste ja noorsoopolitseinik Rutt Kärner.

Leiti, et laste väärtushinnangud pärinevad enamasti kodust, et ettevalmistus pereeluks on sageli puudulik ja et oluline on tunnetada oma lapse juures probleeme.