27. novembril 2023 oli huvilistel võimalik osa saada etendusest “Koolielu”, mille koostasid Elva Gümnaasiumi 11. klassi kultuurisuuna õpilased. See oli naljakas, paroodialaadne esitus, mis kestis umbes 20 minutit, jutustades, milline võib olla õpetajate elu koolis. Valisime sellise teema, sest õpilastena näeme igapäevaselt,  millega õpetajad igapäevaselt silmitsi seisavad. Õpetajad väärivad tunnustust, mis ongi kogu etenduse sõnum –  tunnustada õpetajate tööd.

Ettevalmistused etenduse jaoks algasid juba 10. klassis 2023. aasta keskel. Alustasime proovidega Puiestee tn koolimaja aulas. Proovid kestsid esmaspäeviti 14.00-16.00. Lavastaja tuli sellel ajal välja sobiva kontseptsiooniga ning kõik panustasid selle veelgi paremaks muutmisse, enne kui viisime meie lavastuse Lendteatrisse. Veetsime lõputuid tunde proove tehes, püüeldes parema tulemuse poole igas liigutuses ja repliigis.

Ühegi lavastuse ettevalmistus ei möödu  ilma väljakutseteta. Seisime silmitsi mõningate takistustega nagu näiteks ajakavast kinni pidamine ning kostüümide leidmine kõigile osatäitjatele. Ühel näitlejannal tekkis raskusi parukaga tema rastapatside tõttu, kuid lõpuks otsustasime, et ta mängib ilma parukata ja kujutab õpetajat tema enda juustega. Sihikindluse ja leidlikkusega saime takistustest üle ning loodetavasti pakkusime publikule etenduse, mis jättis naeratuse nende näole.

Kui kätte jõudis esietenduse kuupäev, 27. november 2023, olime kõik veidi närvis, kuid hoolimata sellest ületas tulemus meie ootusi. Publikut oli LendTeatri saal peaaegu täis  ning kõige rahuldustpakkuvam osa oli inimeste naeru kuulmine. See soojendas meie südameid lava taga ja tõi meie näole naeratuse. See oli hindamatu kogemus ning oleme selle üle äärmiselt uhked.

Lara Sauvola 11. klass