Põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamise üheks tingimuseks on loov- ja uurimistöö koostamine. Meie koolis tehakse seda enamasti 8. ja 11. klassis. Käesoleval õppeaastal oli esmakordelt kõikidele positiivselt kaitstud sporditeemalistele loov- ja uurimustööde koostajatele ja juhendajatele välja pandud ka preemiad. Välja andjaks Elvast pärit Are Altraja, kes on muuhlgas tunnustatud Eesti Olümpiakomitee aunimetusega “Spordisõber 2019” ning teenetemärgi kavaler aastal 2023. Lisaks on ta spordipoe Sportland asutaja aastast 1999, NIKE Eesti esindaja alates 1997, jalgpalliklubi FC Elva kaasasutaja aastal 2000. Hetkel on Arel käsil raamatu “Spordilinn Elva” ning samanimelise veebiportaali loomine. Parimaid loov- ja uurimistöid töid premeeriti õppeaasta lõpus rahalise auhinnaga ning kõikidele positiivselt kaitstud tööde autorid ning juhendajaid said kingiks Elva seikluspargi kinkekaardi ning Sportlandi sooduskupongi.

8. klassi loovtööde autorid ja juhendajad:

• Keir-Christian Sugul ning juhendaja Ave Sugul.

Rahalise preemia pälvis 8. klassi õpilane Maximilian Huck ning tema juhendajaks kehalise kasvatuse õpetaja Ardo Värä.

11. klassi uurimistööde autorid ja juhendajad:

• Kristofer Orlovski,  Erki Erik Poola, juhendaja Kristiina Vähi;
  • Anabel Täht, juhendaja Cati Krillo;
  • Laura Aasma, juhendaja Tiina Tubli.

Rahalise preemia pävisid:

• Markus Villako, juhendajaks Evelin Pihlak;
  • Marleen Vään, Karolina-Maria Kask, Nathalie Lessing,  juhendajaks Olga Martis.

Kõige silmapistvama töö autoriks oli Mikk Markus Jänes ning koolipoolseks juhendajaks Jürgen Kuresoo.

Are Altraja on lubanud parimaid sporditeemalisi töid tunnustada ka järgneval õppeaastal.