Esmaspäeval, 07.03.2022 toimus Elva Gümnaasiumi Tartu mnt õppehoone ees aktus Ukraina toetuseks. Puiestee koolimaja õpilased saabusid rongkäiguna Tartu mnt koolimaja juurde. Kõne pidas kooli direktor Tarmo Post.

Avaldame siin ka direktori kõne teksti:

Hea Elva Gümnaasiumi koolipere! 

Oleme täna kogunenud siia, et avaldada toetust ja tunnustust Ukraina inimestele. See on vähim mida tänasel päeval saame teha. 

Ukrainlased võitlevad – ja nad võitlevad vapralt –  nad seisavad nende väärtuste eest, mis meile on saanud nii omaseks – vabadus, iseotsustamine ja demokraatliku riigikorralduse eest. Ukrainlased võitlevad ka meie vabaduse eest, nad võitlevad kogu Euroopa eest! 

Ja ka meie oleme ukrainlaste kõrval, toetades neid nii sõjaliselt, majanduslikult kui ka humanitaarabiga. Oleme mõtetes koos nendega. 

Täna tahan tänada kahte meie kooli lapsevanemat: Gerda Kiiplit ja Krista Loogi – kes algatasid Teeme Koos Head üleskutse ja kogunud terve nädala esmatarbekaupa Ukraina toetuseks. 

Suur tänu kõikidele, kes on seda võimalust kasutanud või teinud annetuse Ukraina toetuseks. Ukraina valu on ka meie valu. 

Oma valus ja mures ei tohi me aga hetkekski unustada, et see pole venelaste sõda ukrainlaste vastu. See on Putini kuritegeliku režiimi sõda demokraatlike väärtuste vastu. Mitte kedagi ei tohi mitte kunagi inimesena hukka mõista seetõttu, mis keelt ta räägib või mis rahvusest ta on. Mitte ükski meie venekeelne kaasmaalane ei vastuta selle eest, mis toimub praegu Ukrainas.  

Ukrainlased on pidanud lahkuma oma maalt! Lahkuvad naised ja lapsed. Mehed jäävad võitlema, võitlema Ukraina eest ja võitlema Euroopa eest. Tuhanded inimesed on hukkunud, ka lapsed. See kõik on kirjeldamatult valus, ebaõiglane ja teeb haiget. 

Eesti plaanib vastu võtta 10 000 Ukraina põgenikku ja küllap jõuavad nad ka Elva Gümnaasiumi – teeme siis kõik endast olenevalt, et nad siin ennast hästi tunneksid. Me ei saa aidata kõiki, aga igaüks saab aidata kedagi. Avame neile oma kooli, kodud ja südamed. 

Üks minu hea tuttav ütles, et koolid on mõistuse, armastuse – vägivallatuse saadikud 🙂  Koostõiselt toimetades õpime ka konflikte rahumeelselt lahendama – heas koostöös peitub rahu. Jätkem kõik tühised tülid ja asjatud vaidlused. 

Elagu Vaba Ukraina, Elagu Vaba Eesti! 

Vaata ka lühikest videoklippi aktusest: