15. märtsist algas Elva Gümnaasiumis usin kilomeetrite kogumine. Meie kool oli suunatud distantsõppele ja SA Elva Kultuur- ja Sport oli välja kuulutanud Elva Miljon kampaania, mille raames kutsuti elvalasi üles 2021. aasta jooksul koguma kokku miljon aktiivset kilomeetrit. Õpetaja Evelin Pihlak soovitas kasutada distantsõppel kehalise kasvatuse läbiviimiseks Elva Miljonit. Strava äpi koolituse käigus sündis Elva Miljoni kooliprojekti idee ja peagi osales kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel kilomeetrite kogumisel suur osa kooliperest. Usume, et algatus aitas õpilastes tekitada huvi liikumise vastu ja me tõestasime, et koos on lihtsam püstitatud eesmärke saavutada. Ees on suvi ja koolivaheaeg – mis oleks veel parem aeg jätkamaks kilomeetrite kogumist ja püstitamaks endale uusi eesmärke.

Kõige paremini ilmestavad meie ettevõtmist numbrid ehk siis kilomeetrid, mida oleme üheskoos kogunud. Elva Gümnaasiumi 12. nädala pikkuse üleskutsega liitusid kõik klassid (ligikaudu 800 õpilast), 46 õpetajat ja lugematu hulk lapsevanemaid. Kokku koguti 156 957 kilomeetrit, millest õpetajate panus oli 16 494 ning lapsevanemad liikusid 24 047 kilomeetril.
Klassidevahelises arvestuses olid kõige agaramad liikujad 5. a klass (8501 km), 4. a klass (6846 km) ja 1. b klass (6053 km).

Viimasel nädalal (31.05-06.06.2021. a.) kuulutasid kehalise kasvatuse õpetajad välja võistluse, kus kõik nädala jooksul vähemalt 50 km läbinud osalevad auhindade loosimises. Õpilasi, kes ületasid väljakutses esitatud normi oli 61, lapsevanemaid 13 ja õpetajaid 8.

Loosiauhinna võitsid:
plokk Tartu limonaadi – Karl Raadom; plokk Super smuutit – Merike Allik, Erko Kurvits; plokk kirsi Schörlet – Ester Haas, Isabel Piho; Elva Miljon T-särk – Oskar Ainsoo, Aade Hiir,Ingrid Hiiemäe, Lisete Pent, Grete Koppel, Margit Aidla. Karmen Raid, Kristofer Sööt, Säde-Ly Lille. Jete Liis Rõivas, Maximilian Huck, Heliise Riisaar, Markus Parksepp, Arti-Aleksis Hoop, Anett Marii Mõttus, Andres Paas, Annika Jesin, Kirke Eliise Kõlli, Erika Hiiemäe, Monika Tõruvere.

Kilomeetrite kogumisel kõige aktiivsemalt panustanud klassi õpilased ja klassijuhataja saab auhinnaks põneva päeva Elva Seikluspargis.
I kooliastme võitja – 1. b klass (6053 km);

II kooliastme võitja – 5. a klass (8501 km);

III kooliastme võitja – 8. a klass (3242 km);

IV kooliastme võitja – 10. klass (5504 km).

Loodame, et kolme kuu pikkune kilomeetrite jahtimine on paljudes osalejates tekitanud harjumuse iga päev jalutamas, jooksmas või rattaga sõitmas käia ning seda jätkatakse ka suvel. Miljoni püüdmisel on veel pikk maa käia – hetkel (07.06.2021. a. seisuga) on kokku kogutud maagiline 401 401 km.

Soovime teile liikumislusti kogu suveks!
Elva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad