Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose preemia võitis Elva Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Krister Toom uurimistööga Eesti koolide raadioruumidest.

Uurimistöö „Eesti koolide raadioruumide funktsionaalsus ja võrdlus Elva Gümnaasiumi raadioruumiga“ uuris nii raadioruumide varustatust, kooliraadiote tegutsemise eesmärke ja põhimõtteid, raadiotegevuse juhtimist ja sisu. „Konkurents oli tänavu teravam kui varasematel aastatel ja valik raskem kui varem,“ sõnas õpilastöid iseloomustades üks Elva Õppejõudude Kogu liikmeid, Tartu Ülikooli matemaatikaõppejõud Sirje Pihlap. „Küll aga oli selge, et meieni jõudnud tööde paremikus oli igaüks pannud töösse oma hinge. Kuid valik langes Krister Toomi tööle seetõttu, et siin oli kõige rohkem seda, mida me eeldame bakalaureusetaseme töödest.“
Auhinna andis üle akadeemik ja Tartu Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik.
Uurimus paistis silma põhjaliku küsitlusega, mille käigus sai autor andmeid 125 kooli kohta üle kogu Eesti. Uuringus puudutatakse ka võimalust kasutada kooliraadiot võimalikus kriisiolukorras infokanalina.
Uurimistööd juhendas Elva Gümnaasiumi õpetaja ja autori ema Evelin Toom. Krister Toom tegutseb ka praegu Elva koolis raadioruumi haldajana ning kavatseb jätkata õpinguid helitehnoloogia valdkonnas Viljandi Kultuurikolledžis.

Varasematel aastatel on Elva Õppejõudude preemia pälvinud Diana Griffel 2014. aastal, Johanna Hendrikson (2015), Rasmus Punkar (2016), Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid (2017), Triin Tiimann 2018. aastal ja viimati 2019. aastal Kristi Madi. Seejärel tekkis viiruseperioodil kogu tegemistesse paus, mis nüüd lõppes. Elva Õppejõudude Kogu liidab Elvas elavaid või Elvast pärit teadlasi ja õppejõude ning kujutab endast klubilist arutelufoorumit Elvaga seotud teemade käsitlemiseks.

Vaata ka Elva valla uudist