Karu-aabits, Kukeaabits, Lotte Aabits – kõik need on olnud läbi aegade lapse koolitee kujunemisel lahutamatuteks kaaslasteks.

Vanasõna ütleb: enne kui lähed Pariisi, käi ära Nuustakul. Ehk võiks ka meie maailmaavastajad enne oma koduvalla piire teada ja tunda, kui lai maailm nad kõikide oma võimalustega endasse neelab. Sellest mõttest inspireerituna soovime kõikidele Elva valla koolidele kinkida ühe klassikomplekti Elva valla aabitsaid.

See aabits ei ole tavaline lugema õppimise raamat, vaid pakub avaststamis- ja äratundmisrõõmu nii neile, kellel lugemine juba selge, kui ka neile, kes teevad sellel teel esimesi samme.

Elva valla aabits annab võimaluse võtta ette mõtterännakuid koos õpetaja ja klassikaaslastega oma kodukanti. Omavahel saab jutustada lugusid erinevatest paikadest, mis on ühel või teisel moel rändajale oluliseks saanud, ammutada uusi teadmisi ning miks mitte üheskoos neid paiku ka oma silmaga vaatama minna.

Aabitsa idee on küpsenud Elva kooli õpetajate peas mitu aastat, kuid 2022. aastal sai see ka konkreetse vormi ja sisu.  Koostajateks on igapäevaselt väikeste maailmaavastajatega töötavad Elva Gümnaasiumi õpetajad Anne Koppel, Kaja Lepik ja Tiit Ustav.

Aabitsad on meil digitaalsel kujul olemas. Kui annad meie algatusele hoogu, saame juba septembris üle anda Elva valla koolidele (Elva Gümnaasium, Konguta kool, Palupera Põhikool, Puhja Kool, Rõngu Keskkool, Valguta Lasteaed-Algkool, Aakre Lasteaed-Algkool, TERA Peedu kool) paberkandjal aabitsad.

Toeta projekti Hooandja keskkonnas!

Pühapäeval 28. augustil kell 9.15 on Elmari raadios Elva valla aabitsat tutvustav intervjuu Tiit Ustaviga.

Head kuulamist!