Suur rõõm on teatada, et kunagi alguse saanud tõlkevõistlus, toona eestvedajaks Lea Tooming, sai aastal 2021 sisse uue hoo. Seekord võttis korraldamisjärje üle õpetaja Tiina Tubli. Viisime olukorra keerukust silmas pidades võistluse veebipõhiseks. Tõlkevõistlus oli edukas ja pälvis Euroopa keeleõppe tunnuskirja 2021!

Tõlkevõistlusest võttis osa rekordilised 252 õpilast. Kõige populaarsemaks osutus inglise keel (103 õpilast), seejärel kõik teised keeled: saksa keel (48), vene-eesti (44), eesti-vene (28), rootsi keel (10), hispaania keel (9), soome keel (5) ja prantsuse keel (5).

Tõlkevõistluse korraldaja Tiina Tubli tõi välja, et tõlkimine on üks ütlemata keeruline töö. See nõuab pühendumist, oskust tegeleda detailidega ja kõige enam: oskust sättida asju ilusasse emakeelde.

Palju õnne meile!