Tänavune kirjandusfestival Prima Vista kuulutas välja õpilastele imelike luuletuste võistluse. Kirjutamise juhend oli selline:

“Imelikke luuletusi võib luua üksi ja üheskoos, sõbra ja vaenlasega, hästi ja halvasti, armastusest ja vihast, tõest ja õigusest. Peamine, et autori(te) arvates oleks tegu päris imeliku, pentsiku, jabura, napaka luuletusega.”

Kuidas kirjutada imelikku luuletust? Ega see kerge ülesanne olnud. Peaaegu kõik minu 7.-11. klasside õpilased kirjutasid ja joonistasid luuletusi. Võistlusele saatsin  seitse luuletust. Varsti kutsutigi 7.a klassi tüdrukud Emili Mirtel Markov ja Eike Marii Rõivas konkursi lõputseremooniale Tartu Ülikooli raamatukokku. Gurmaani eripreemia pälvis luuletus, mille kirjutamiseks leidsid tüdrukud inspiratsiooni meie koolisöökla menüüst. Aitäh kokkadele!

See imelik luuletus oli selline:

Sidruni.

Kartuli – lillkapsapü.

Ree. Täisteramakaronid. So.

Hiina.

Kapsa – paprika salat. Värskekapsa.

Maisisalat pähklitega. Pirn.

Leiva- ja sepiku.