TVITERATUURIDE  KONKURSS

Emakeelenädalal kirjutasid 7.- 12. klassi õpilased tviteratuure.  Tviteratuur on portaali Twitter  “säutsust” inspireeritud  kuni 270-tähemärgiline lühiproosa vorm.  Õpilased said valida kolme teema hulgast:

1. Tuntud kirjandusteos/film tänapäevases võtmes;
  2. Kui eesti keel oleks inimene…;
  3. Muinasjutt.

Töid laekus sadu, konkurents oli tihe ning seetõttu otsustati ära märkida iga lennu parimad. 7-liikmeline žürii  andis punkte, nii see auhinnajada tekitati. Eks nii, nagu ilu on vaataja silmades, on ka lugudega – kellele meeldib üks, kellele teine. Õpilaste tööde seas oli nii vaimukaid, humoorikaid kui ka mõtlepanevaid tviteratuure. Pealkirjas viidatud Olerexi pelmeeni-ostu lugu on väljavõte Marie Pihlapi tviteratuurist.

Esiletoodud töid saate lugeda siit

Tulemused ja võidutööd:

7. klassid

I koht Sten Hansing (muinasjutt)

Elas kord seitsme mäe ja mere taga eesti keel. Ta pidi igapäevaselt enda eest seisma, et teistest keeltest tulevad sõnad tema riiki üle ei võtaks. Õnneks oli tal abilisi keeleteadlaste hulgas, kes teda aitasid. Ja kui ta alla pole andnud, siis elab ta veel kaua-kaua.

II Jan Ermel

III Uku Veli Õunapuu

8. klassid

I koht Laura Aigro (tuntud teos/film tänapäevases võtmes)

Andres ja Krõõt sõitsid mööda käänulist teed oma uue kodu poole. Teekond oli pikk ja raske. Kuid kui nad kohale jõudsid, ütles Andres Krõõdale:  “Seal ta ongi, see Annelinn.”

II Anne Sui Saadjärv

III Kätriin Jurak

9. klassid

I koht  Annagreta Johanson

“Mis juhtus?” küsis Gaabriel nähes oma uksel elevil Siimu. “Reliikvia eest pakuti Osta.ee-s 2000 eurot,” seletas Siim, “Nüüd läheme tähistame Tallinnaaaas!”

II koht Annika Mäesalu

III koht Gerda Raski

Gümnaasium

I koht  Eleanor Kollist

Kord tuli mulle teel vastu mees: salapärane, tundmatu, väike. Mees nuttis, sest teised olevat nõudnud: “Lihtsamaks, ARUSAAMATU, inglise keeles oleks ju norm.” Pisaraid pühkides ajas ta SELJA SIRGU ning seadis sammud EKI poole edasi.

II koht  Pauliina Luure

III koht Teele Lepbreg

Kiitus kõigile, kes võtsid vaevaks kirjutussulge liigutada!