29. oktoobril said esimest korda kokku 2020/2021 aasta VVV Loodusakadeemia õpilased. Eriline loodusainetest enim huvitatud õpilasgrupp koosneb Elva, Nõo, Konguta ja Palupera koolide 4.-6. klasside õpilastest. Täna oli loodusakadeemias teemaks ilm, ilmaandmete mõõtmine ja analüüsimine. Mõõtmisandmeid kogusime Vapramäe matkarajal. Mõnusalt soe õhutemperatuur mis keskmiselt oli 12 kraadi tekitas rohkem kevadise meeleolu mitte sügisese.

Oleme väga tänulikud Ingrid Niklusele Tartu-Tõravere meteoroloogiajaamast, kes korraldas Tõraveres hariva ja meie teemat hästi kokkuvõtva meteoroloogiajaama tegevuste tutvustuse.

Loodusakadeemiad hakkavad toimuma kord kuus kuni aprillikuuni. Projekti toetab SA Eesti Teadusagentuur.

Elva Gümnaasiumist osaleb loodusakadeemias kuus loodushuvilist õpilast teisest kooliastmest: 5.a klassist Mai Mirtel Umblia, 5. b klassist Rudolf Paap, Kirke Rehme ja Andres Paas ning  4. klassidest Lisandra Lümat (4.a) ja Katriin Lütsepp (4.b).

Järgmine loodusakadeemia on juba 20. novembril, kus külastatakse Tartu Ülikooli muuseumi, Tartu Tähetorni ja Hullu Teadlase programme.

Tekst ja foto: Triinu Pertels