Sellel aastal toimus 8.-12. aprillini toimunud muusikanädal juba 14. korda.

Nagu alati nädal täis muusikat ja rõõmu, pillimängu ja laulu. Kohtumised vanade tuttavate ja uute muusikutega.

Muusikanädal algas rõõmsa üle valla kontserdiga 9.04.2024. Kutsusime Elva Kultuurikeskusesse kokku kõik Elva valla 6. klassid.  Kontserdil  “Kõik tuleb anda tagasi” esitasid  Indrek Koff ja Katariin Raska Euroopa maade pillilugusid ja  Indrek jutustas põnevaid muinasjutte.  Tundus, et selline lugude jutustamine oli publikule väga nauditav ja kogu kontsert oli väga meeleolukas.

Kolmapäevane gümnaasiumi õpilastele  mõeldud kontserdikava kandis nimetust “Jazzist Tiktokini”. Raadiosaatejuhina töötav   Carine Jessica Kostla puutub lähedalt kokku uue muusika tuleku ja levikuga, kus muuhulgas TikToki kasutajad suunavad vägagi raadiote muusikavalikut. Klaveril Mathei Florea. Koos esitati džässistandardeid, levimuusika pärle ja originaalloomingut.

Neljapäeval said kõik soovijad oma teadmisi proovida muusikaviktoriinis. Viktoriin hõlmas üldisi muusikateemalisi küsimusi, eeldas vastajalt laia silmaringi ja lõpptulemusena andis juurde uusi teadmisi.

Muusikanädala viimane kontsert oli pühendatud muusikainstrumentide tutvustamisele ja sellest võtsid osa 7. klassid.  Elva Muusikakooli eestvedamisel toimus kontsert ”Igal ühel oma pill”. Esinesid järgmised muusikakooli õpilased: Heleri Kiin viiulil,  Kärt Hanni flöödil, Kert Karjus akordionil, Maria Vaher klarnetil ja Kristjan Vaher tutvustas erinevaid vaskpuhkpille. Õpetajatest olid kontserdil kaasa löömas õpetajad Tuuli Vaher, Pille-Riin Kuperjanov, Kaja Bleive ja Tiit Veigel.

Kogu muusikanädal toimus Elva Gümnaasiumi koostöös Eesti Kontserdi, Elva Muusikakooli ja  Elva Kultuurikeskusega.

Suured tänusõnad ütleme järgmistele inimestele: Ülle Lehtmäe, Tuuli Vaher, Lea Kurvits, Jüri Lamp.

Muusikanädala väsimatu eestvedaja on muusikaõpetaja Merike Allik.