Teist korda meie kooli ajaloos toimus võistlus “Õpetajad versus kümnendikud”, mille käigus võtavad mõõtu nii õpetajad kui kümnenda klassi õpilased erinevates osavust ja meeskonnatööd nõudvates spordialades. Õpilased esitasid õpetajatele väljakutse neljas spordialas- teatejooksus, jalgpallis, laias kõrvaringis ja maitseelamuses. Õpetajad omakorda panid välja oma tugevad alad- vanasõnade tundmine, huultelt lugemine, pea peal seismine ja keerutamine ehk vabanduse otsimine.
Nii kümnendikud kui õpetajad osalesid kõigis alades ja panid nendest osa võtma just nende alade parimad võistlejad.

Huvitavaks teeb selle võistluse see, et kõik spordialad küll kõlavad klassikaliselt, kuid igale alale oli juurde lisatud väike vimka. Teatejooksu puhul tuli lahendada lisaks lihtsalt jooksmisele ülesanne , jalgpallis oli jala külge seotud muna ning mängiti ebatavaliste pallidega, laias kõrvaringis tuli ära tunda omamoodi muusikapalasid ning maitseelamuses tuli silmad kinni süües ära arvata, mis toiduga tegu.
Õpetajate väljatoodud alades tuli suuta suurest sõnadekuhjast kokku panna 10 õiget vanasõna, seista vähemalt kolm minutit pea peal, keerutada ehk leida vabandus huvitavale olukorrale ja lugeda kaaslase huultelt sõnu, samal ajal ise kõvasti muusikat kuulates. Põnevust ja kaasaelamise rõõmu jätkus kõigile, sest alad toimusid vahetundides, tekitades elevust ja hasarti. Kõige viimasena käis direktor välja ka jokker ala- korvpalli vabavisked direktori ja õppejuhi vastu.

Kümnes klass pidi sel aastal kahjuks leppima kaotusega. Usume, et õpetajaid aitas võidule varasem kogemus sellist laadi sündmustel osalemises, lisaks arvame, et nad harjutasid enne võistlusi ööd ja päevad, kuidas muidu nii head tulemused tulevad. Kaotajad ehk kümnendikud on nüüd kohustatud õpetajatele pannkooke küpsetama ja neile autasuks ühe magusa päeva kinkima!

Järgmiste võistlusteni!

Pea peal seismine