Esimesel koolipäeval olin ma väga põnevil. Kõik tundus uus ning võõras. Mäletan, et oli vihmane päev ja marssisime rongkäigus laululavale. Meid saatsid käekõrval gümnaasiumi lõpetavad lapsed, kes tundusid tol ajal juba täiskasvanutena.

Mäletan väga hästi oma esimest õpetajat Sirjet, kes oli kohe algusest peale väga tore ja meeldis kõigile. Enamus lapsi olid võõrad,kuid trehvasin ka mõnd vana  lasteaiakaaslast. Seisime laululava kaare all ja kooli direktor andis meile õpilaspiletid. Oli väga uhke tunne. Vaatamas oli palju inimesi ja see tegi päeva veelgi pidulikumaks.

Peale aktust läksime oma klassi, kus saime aabitsad , lähemalt tutvuda  klassijhataja ja klassikaaslastega. Olin vist väga ärevil, sest palju sellest päevast on juba ka ununenud.Väga hästi mäletan oma esimest klassi ja seda elu esimese koolipäeva tunnet.

Õhtul korraldasime kodus vahva aabitsapeo, kus olid kohal sugulased ja naabrid. Sain toredaid kingitusi ja sõime torti.

Sel aastal läks minu vend 1. klassi ning mullegi meenus oma esimene koolipäev.