Iga-aastane III ja IV kooliastme õpilaste emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor toimus selgi aastal virtuaalruumis. Elva Gümnaasiumist osales 18 õpilast.

Käesoleva õppeaasta olümpiaadi üldteema oli  “Suuline keel kõnes ja kirjas”. Ülesannete lahendamisel sai kasutada abimaterjale, ent samas oli vaja ka head keelevaistu ja loogilist mõtlemist.

9.b klassi õpilane Mereli Mõttus sai omaealiste seas ülesannetega kõige paremini hakkama, tasuks 1. koht! Palju õnne võitjale!

Fotol Mereli Mõttus, foto autor Triin Siim

Esikümnesse jõudsid: Keir Christian Sugul 7. a klassist (9.koht); 11. klassi õpilased Madli Saarela 4. koht, Laura-Liisa Tõldsepp 5. koht ning Oliver Metsik 8. koht; 12. klassist Gretlin Aruoja 7. koht, Carmen Beljajev 8. koht.

Südilt võistlesid  7. klasside õpilased Kerili Uin, Andreas Lilleorg,  Emili Mirtel Markov, Tristan Ilves, Liina Aunap; 8. klasside õpilased Ellen Haljasmets,  Emili Külaots ning Liise-Lotte Tork; 9. klassidest Annabel Tamm,  Liisa Aunap ja Aade Hiir. Õpilasi juhendasid õpetajad Mare Lillak, Merje Vihalem ja Tiina Õunapuu.

Olümpiaadile mineku pakkumise võtavad vastu õpilased, kes soovivad ennast proovile panna, pärast olümpiaadi on taas tehtud samm enesearengus. Kiitus ja tänu kõigile Elva Gümnaasiumit esindanud õpilastele!

Nädal algab 14. märtsiga,  emakeelepäevaga. Nagu ikka, saavad sel nädalal panna kõik  õpilased end proovile keelalastes teadmistes kui ka omaloomingus. Aga  lapsevanemad ja õpetajad, Vikerraadio e-etteütluses saate teiegi end proovile panna, vaata lähemalt https://etteytlus.err.ee/.