Suur rõõm on jälle peale viit ja poolt kuud kohtuda. 1.september jõuab kätte igal aastal, igal aastal stardib järjekordne kooliaasta – kellele esmakordne – kellele aga korduv ja juba tuttav. Õppeaasta alguses oleme rääkinud ikka muudatustest õppekavas – moodulõppest gümnaasiumis, liitumist kosmosekooli projektiga, robomatemaatika tundidest. Aga selle õppeaasta peasõnum  on lihtsamast lihtsam!  Kätepesu, kätepesu ja veelkord  kätepesu – sest just see on  tõhusaim meede viiruste leviku tõkestamiseks.

Käesoleval õppeaastal peame arvestama, et koroonaviirus ei ole kuhugi kadunud, mistõttu tuleb meil kinni pidada kehtestatud  reeglitest. Seda mitte sellepärast, et peame, vaid sellepärast, et hoolime. Tuleb mõista, et nii hoiame ja kaitseme ennast, oma armsaid lähedasi, töö-, kooli- ja klassikaaslasi ning just reeglitest kinnipidamine aitab meil olla vaba: saame käia koolis, tööl, huviringis ja sõpradega väljas.

Kooliaasta avaaktusel sõlmisid kooli direktor T. Post ja Elva Gümnaasiumi vilistlane Meelis Karro (Balti Vara Fassaadid OÜ) KiVa programmi toetamise lepingu järgnevaks kolmeks aastaks. See võimaldab KiVa tunde läbi viia lisaks 1. ja 2. kooliastmele ka 3. kooliastmes. “Kiusamine ei ole üheskis situatsioonis põhjendatav ja meie tahame anda oma panuse kiusamise ennetamiseks” ütles M. Karro.

Elva Gümnaasium on Liikuma Kutsuv Kool, see tähendab, et pöörame erilist tähelepanu õpilaste liikumisaktiivsuse kujundamisele ja tervislike valikute pakkumisele. Eelmisel õppeaastal on õpilasaktiivi eestvedamisel korraldatud üritustel kogutud rahalisi vahendeid, mida kasutatakse 1. klassidele vahendipankade komplekteerimiseks. Vahendipangas on poroloonpall, hüpitsad, sulgpallireketid ja -pallid, indiaka, kummist lendav taldrik, tänavareketid, bassalo mäng, kummikeksu kummid, footbag, viskekotid ja pimeprillid (viimased kaks vahendit õmblesid õpilasaktiivi õpilased).

Elvas on sporti ja Elvat tuntakse läbi spordi! Valminud Elva Spordihoone võimaldab anda liikumisrõõmule suurema hoo sisse ja tuua sport igale õpilasele lähemale. Võtame täna Elva treenerid meie koolipere liikmeteks. Just nemad hakkavad juhendama 1. klassi õpilasi liikumispausides – SK Altia Tarvo Jõgeva, FC Elva Marie Pau, Elva Tenniseklubi Toom Tani, Võimlemisklubi Airi Pärn, BC Elva Timo Eichfuss ning kergejõustiku treenerid Margit Thomson ja Toomas Halliste.

Aktusel tänasid nii Elva Gümnaasiumi direktor kui ka Elva vallavanem Elva Gümnaasiumi 10. klassi õpilast Otto Jaasi-Tamme kiire reageerimise ja vapruse eest vaheajal Verevi rannas uppumisohtu sattunud inimese päästmisel.

Head uut kooliaastat meile kõigile!

Pildid Elva Gümnaasiumi aktusest tegi K. Kroon Pildid