Õppeaasta lõpp pakkus õpilastele mitmeid sportlikke väljakutseid. 5. juuni tõi endaga kaasa 1.-4. klasside maakondlikud kergejõustiku võistlused, kust Elva Gümnaasiumile toodi 19 medalit. Samal päeval toimus ka koolisisene”Kiired ja osavad” võistlussarja kokkuvõttev finaal, milles selgitati parimad 1. – 6. klasside lendude hulgast. 6. juuni oli väljakuulutatud Spordipäevana, kus sai end proovile panna nii orienteerumises kui ka loovtööna korraldatud discijooksus. Viimases tuli 8-liikmelisel klassivõistkonna igal liikmel läbida jooksuring ja lennutada ketast korvi. Tekkis küsimus rõhuasetuses, kas olla kindla peale täpne või püüda kõike hästi kiiresti või siiski hästi ja kiiresti…

Elva Gümnaasiumile kui Liikuma Kutsuvale koolile on juba aastaid traditsiooniks olnud korraldada läbi õppeaasta erinevatest osavõistlustest koosnev “Kiired ja osavad” võistlussarja. Nii ka sel õppeaastal. Nagu eeltoodult juba mainitud, siis 5. juunil võeti sari kokku, aset leidis linnastaadionil toimunud finaalvõistlus. Tavapärase osavust nõudva teatevõistluse kõrvale toimus mõõduvõtmine ka pendelteatejooksus, mis tähendab, et punktiseisu parandamise võimalus oli kahel alal. Mõlemal võistlusalal oli klassi esindavas võistkonnas kokku 8 õpilast (4 poissi, 4 tüdrukut). Pendelteatejooks nõudis eelkõige kiirust ja korrektsust teatepulga üleandmisel. Osavust nõudis aga teatevõistlus, mis oli nii keerukas, et raske sõnades kirjeldadagi, kuid kõik õpilased olid tublid ja said hakkama. Oli pingelisi heitlusi, ilusaid sooritusi, pettumust ja rõõmu.

Võistlussarja kokkuvõttes olid kiireimad ja osavaimad klassid: 1a, 2a, 3b, 4b, 5d, 6a (segavõistkondades) ja 6b (poiste võistkond).

MTÜ Seiklushunt poolt korraldatud orienteerumisel Arbi järve piirkonnas olid lendudepõhiselt kiireimad: 11. klassis – Ingebret Liigand, 10. klassis – Tormi Reivelt, 8. klassis – Erika Hiiemäe ja Merilin Sarapuu, 7. klassis-Diandra Värv, Lisandra Aasaleht, Helen Jürimaa, 6. klassis – Oskar Raudik, Tristan Aigro, 5. klassis – Getter Karelson, Maria Vaher, 4. klassis – Uku Kreitsberg, Sairos Aarike, Keiron Vähi, 3. klassis – Tormi Savi, Teele Terav, Armin ja Andri Linde, 2. klassis – Lenna Aasaleht, Stella Koosa, Iti Marleen Laul, 1. klassis – Lukas Hindrikson, Bruno Jürjets, Roland Kase, Jüri Tarmo Tobber.

Oli ilus, tore ja seikluslik nädal!

Uued sportlikud väljakutsed juba sügisel