Kas Sina ja Sinu lapsed on juba vaktsineeritud?

Just praegu on õige aeg tegutseda selle nimel, et ka sügis saabuks turvaliselt ja avatult. Vaktsineerides end praegu koroonaviiruse vastu, saavutate sügiseks immuunsuse ja saate käia koolis ja tööl ilma distantsõppe ja eneseisolatsioonita ning jätkata meelepäraste tegevustega: suhelda sõpradega, teha trenni, käia üritustel või reisida. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud!

Vaktsineerida saavad Eestis kõik tasuta alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada. Vaktsineerimise järgselt võivad ka lastel esineda täiskasvanutega sarnased kõrvaltoimed: valulikkus ja turse süstekohas, väsimus, peavalu, lihasevalu, liigesevalu, külmavärinad ja palavik. Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga. Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Elva valla elanikud saavad end vaktsineerida:

✅Tartu vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7) kuni augustikuu lõpuni ETTE REGISTREERIMATA. Endiselt säilib võimalus oma aeg vaktsineerimiseks broneerida. Lastele kasutatakse vaktsineerimisel Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast.

✅Elva haiglas (Supelranna 21) ) alates 12. augustist igal neljapäeval kell 13-16 kuni oktoobrikuu lõpuni. Elva haiglas vaktsineerida saab nii registreerides digiregistratuuris või helistades Elva Haigla registratuuri (tel 737 0300 ) ja ka registreerimata. Registreerimine avatakse alates 1. augustist. Registreerimata tulles peate arvestama võimaliku ooteajaga.

• Rohkem infot vaktsineeri.ee ja telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.

Pingutame üheskoos!