07. oktoobril 2022 alustas taas Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA laste loodusakadeemia uut õppeaastat. Akadeemia hakkab toimuma kord kuus kuni aprillikuuni. Osaleda saavad Elva, Nõo, Konguta, Palupera ja Rõngu koolide õpilased. Elva Gümnaasiumist osaleb akadeemias viis loodushuvilist 4.-6. klasside õpilast: Madli Tsopp ja Kristella Tennokese (4.c), Susanna Hindrikson (5.c), Martin Sarapuu (5.d) ja Kalle Kreitsberg (6.c). Loodusakadeemia koosneb 7 erinevast moodulist: lindude rände uurimine Vaibla Linnujaamas, geoloogia – pinnavormid, taastuvenergia, zooloogia – kobras, robootika, astronoomia Tartu Observatooriumis Tõraveres ja süsinikuringe. Akadeemia toimumist toetab SA Eesti Teadusagentuur.

Oktoobris külastati Vaibla Linnujaama / Vaibla Bird Observatory, kus õpilastel oli võimalik näha, kuidas käib lindude rõngastamine, saada aimu ornitoloogide tegevusest. Jalutati mitmel korral võrkude juurde ja harutati lahti sinna kinni jäänud linnud. Enne vabastamist linnud kaaluti, mõõdeti tiivapikkust, lisati vajalikud andmed ja rõngastati. Iga loodusakadeemias osalenud laps sai linnu endale kätte ja selle vabadusse lasta.

Veel infot: https://www.facebook.com/VVVSA