Hea Elva Gümnaasiumi koolipere!

Suur rõõm on taas jälle peale palavat suve taaskohtuda. 1. september jõuab kätte igal aastal, igal aastal stardib järjekordne kooliaasta – kellele on see esmakordne – kellele aga viimast õppeaastat tähistades. Igal aastal ja enamasti igas koolis tähistatakse kooliaasta algust aktusega ja sageli on igal koolil väljakujunenud kooliaasta alguse kindlad traditsioonid. Nii on ka Elva kooliperele tavaks saanud  alustada uut kooliaastat rongkäiguga ja seda on hoitud juba  rohkem pool 70 aastat.  Ometi tuleb käesolev õppeaasta teisiti, täna on siin ainult 1., ja 12. klassid, oleme täna siin miinimum koosseisus. Õppeaasta alguses oleme rääkinud ikka muudatustest õppekavas ja mida uut meile toob õppeaasta  – selle õppeaasta peasõnum  on lihtne – kätepesu, vaktsineerimine ja kätepesu – sest just see on  tõhusaim meede viiruse leviku takistamiseks

Käesoleval õppeaastal peame arvestama, et koroonaviirus on tagasi, mistõttu tuleb meil kinni pidada kehtestatud  reeglitest.  Seda mitte sellepärast, et peame, vaid sellepärast, et hoolime

Tuleb mõista, et nii hoiame ja kaitseme ennast, oma armsaid lähedasi, töö-, kooli- ja klassikaaslasi ning just reeglitest kinnipidamine aitab meil olla vaba: saame käia koolis, tööl, huviringis, sõpradega väljas.  Selle aasta märksõnad on üksteise mõistmine, koostöö ja toetamine –  riik, kohalik omavalitsus,  kool, õpilased, õpilased, vanemad – oleme kõik ühes meeskonnas.

Hoidkem ennast ja teisi! Kui mitte ainult viirusest, vaid ka igapäevaselt.

Liikumisrõõm ja liikumisaktiivsus on meie teine selle õppeaasta põhisõnum, täna saavad kõik 1. klassid endale spordivahendipangad ja käivitub  projekt “Sport Koolis”, mille sihtrühmaks on esimeste ja teiste klasside õpilased. Erinevad liikumisharjumuste uuringud näitavad, et 80 protsenti lastest, kellele luuakse varakult liikumisharjumusi kujundav päevakava, jätkavad aktiivset liikumist ka edaspidi ning kolmandik neist elab tervemat elu.

Kehalise kasvatuse tundidele liituvad Sport Koolis liikumispausid, mis on fikseeritud õpilaste päevakavas. Seega esimese klassi õpilase nädalakavas on aktiivset liikumist planeeritud igasse päeva.

SK Altia – Tarvo Jõgeva, FC Elva – Marie Pau, Elva Tenniseklubi – Toom Tani, Võimlemisklubi – Airi Pärn,  BC Elva Timo Eichfuss ning kergejõustiku treenerid Margit Thomson ja Toomas Halliste. II klassides annavad hoogu sportimisele juurde – Roland Lessing (suusatamine/laskesuusatamine), Lenel Karu (tantsuline liikumine), Jaanika Kurgjärv (rühmatreening) ja Karl Komlev (enesekaitse).

Projekt toetab võimalust koostada õppijate vajadusi arvestav ja valikuid rikastav päevakava. Oodatava tulemusena on õppeaasta lõppedes õpilastes tekkinud huvi ja harjumus liikumiseks ja sportimiseks ning loodetavasti on mitmedki lapsed leidnud endale meeldiva ala, mida soovitakse ka edaspidi treeningutel harrastada.

I klassides alustab õppetööd 79 õpilast ja 10. klassis 50 õpilast, kokku õpib Elva Gümnaasiumis 963 õpilast. Uusi õpetajad/töötajad on 16.

Head uut kooliaastat meile kõigile!

2.-6. klasside pilte saate vaadata SIIN

Fotograaf K. Kroon