10 aastat tagasi

1. septembril allkirjastati Elvas haridusministri Tõnis Lukase ja Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse liikme Elis Tootsmani poolt Koolirahu leping. „Rahu on lihtne sõnadesse panna, aga koolis raske ellu viia,” ütles Lukas. „Küll tahaks, et ei tuleks ette tänitamist ega tähenärimist, et inimeste suhted oleksid alati toredad. Kool on selline koht, kus kõik inimesed iga päev kõigile tere ütlevad.”

Kaks päeva enne kooliaasta algust korraldas Elva noortevolikogu koostöös noortekeskusega Verevi rannas koolialguse avaürituse, kus oli nii sportlikku pingutust kui kui huvitavaid atraktsioone. Kahjuks jahedavõitu ilm suuri rahvamasse randa ei meelitanud.

20 aastat tagasi

Kooliaasta alguse puhul oli „Elva Postipoisis” pikem usutlus linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõuniku Mari Novožilovaga, kes ütles, et muudatused Elva koolides puudutavad algaval kooliaastal nii õppe- ja ainekavasid kui ka koolitöö korraldust. Elva Gümnaasiumis on õppekavasse võetud vabaainena usuõpetus. Gümnaasium kavatseb üle minna ainekabinettide süsteemile, mis on õpetajate jaoks mugavam ja võimaldab neil tunde paremini ette valmistada. Elva Algkool läheb aineõpetusele üle alates neljandast klassist.