5. aprillil astusid Elva Gümnaasiumi huvijuhi avatud uksega kabinetti sisse kaks 5. klassi poissi ning jagasid õhinal oma soovi korraldada meie koolis Legopäev. Loomulikult said poisid oma ideele jaatava vastuse. 3. juunil toimus meie koolis 1.-3. klassidele suunatud Legopäev, mis koosnes neljast töötoast, milles juhendajateks olid 5. klassi õpilased. Keskkonnateemalist Legopäeva rahastas KIK.
Bee-Bot lauamäng “Prügi maailmameres” pakkus 1. klasside õpilastele avastamisrõõmu, lihvis programmeerimise algteadmisi ning lisas päeva põnevat võistlusmomenti. Töötoas valitses mõnusalt sumisev meeleolu, kostus rõõmuhõiskeid ning jagati meeleldi saadud teadmisi. Aitäh Paula Saaremäe ja Monika Tasa põneva mängu ettevalmistamise eest. Täname Keira Vähi (5.c), Miia-Maria Talu (5.c), Kristi Tammeorg (5.c), Andrea Jurjev (5.c), Romek Retter (5.a) ning Mirtel Meribel Roos (5a), et olite abivalmid ja toetavad juhendajad. Juba on mängule tehtud ka viimasel koolinädalal kasutamiseks broneeringud.
Lego fantaasiamaailmas päästsid 1. klasside “lohed ja printsessid” maailma. Töötoast õhkus mängulisust, loovust ning võis tunnetada mõnusalt töist atmosfääri. Täname Margaret Mägi (5.c), Kristiina Kallast (5.a), Heleri Kiini (5.a) ja Lisandra Lümat (5.a), et olite valmistunud oma töötoale kohaselt – teie printsessi kroonid olid justkui kirss tordil!
2. klassi õpilaste WeDo õpitoas ehitasid videojuhendi järgi koera, kes õigesti programeerimisel reageeris erinevatele käsklustele. Õpilastele nende ehitatud koerad meeldisid väga. Juhendajateks olid Oliver Kalve (5.d), Sass Jaasi-Tamm (5.d), Arti Kelner (5.d).
2. klassi õpilaste Lego kunsti töötoas valmisid tõelised teosed. Seekord mitte pintsli ja värvidega, vaid Lego klotsidega. Õpilaste ülesandeks oli ette antud alusele Lego klotsidest tasapinnaline pilt luua. Piltidel kujutati nii värviküllaseid mustreid ja meeleolusid, kui ka kosmost, loodust, loomi ja maju. Juhendajad Kätriin Keldt (5.c), Kaja-Kristin Jänes (5.a), Neve-Liis Kaeramaa (5.a) ja Ly-Sandra Fjodorova (5.a) aitasid töötoas osalejatel leida vajalikke klotse ning tegid kõikidest kunstiteostest kooli arhiivi jaoks fotod.
3. klasside Lego movie töötoas mõelda välja enda fantaasiast tuleneva multifilmi. Õpilased olid multifilmi loomisest väga õhinas ja valmisid äärmiselt vahavad filmid. Juhendajad olid Raian Mürk (5.c) ja Kalle Kreitsberg (5.c).
3. klasside WeDo töötoas ehitati videojuhendi järgi spirograaf. Ehitise külge said kinnitada viltpliiatsi ning õigesti programmeerimisel valmisid toredad pildid. Õpilased olid töötoast ja lõpptulemusest vaimustuses. Juhendajateks olid Thomas Patric Kolde (5.d), Karl-Toomas Valdmäe (5.d), Kenert Pärg(5.d), Oliver Mattias Juhanson (5.d).
Kõik esimese kooliastme õpilased läbisid staadionil Lego teemalise teatevõistluse. Kui tavaliselt on “Kiired ja osavad” võistluse puhul ikka kiirus see kõige olulisem faktor, siis sel korral saatis edu just neid, kes suudavad rahulikuks jääda, ega torma uisapäisa. Täname kehalise kasvatuse õpetajat Jürgen Kuresood ning Rafael Karu (5.c), Ander Siidat (5.c), Riko Pennarit(5.c), Joosep Jänest (5.c), Sten-Marten Juhkamit (5.c), Kardo Muttikut (5.c), Lisette Juhansoni (5.a), Emily Veinglasi (5.a) ning Kristin Tähte (5.a) ägeda võistluse läbiviimise eest.
Kiirete ja osavate tulemused olid järgmised:
- klasside kõige tähelepanelikumad ja kiiremad olid 1.b klassi õpilased, kes said Lego mehikese kokku 9.01 minutiga, järgnesid tasavägiselt 1. a (10.51), 1. d (10.53) ja 1. c (10.58).
- klasside järjestus oli järgmine: 2. d päeva kolmas tulemus (8.45), 2. b (9.20), 2. a (9.23) ja 2. c (10.10).
- klassidest tuli ka üldvõitja, kelleks oli 3. b klass (6.50), päeva teise tulemuse suutis teha 3. a (7.20), kellele järgnesid 3.c (9.40) ja 3. d (9.54).
Ka aaretejaht staadioni metsas pakkus 1.-3. klassi õpilastele liikumisrõõmu, arendas meeskonnatöö oskuseid, suunas õpilasi nuputama, lahendusi leidma ning andis eduelamuse. Juba varahommikul liikusid õpetajad Annika Matrossov ja Margit Rego vahvaid ülesandeid üles riputadessaradadel. Aitäh Relika Peetsmann (5.c), Remo Kään (5.c), Devon Lust (5.c), Karl Koddala (5.a), Kristofer Sööt (5.a) ja Kenneth Soo (5.a), et olete tähelepanelikud ja kannatlikud.
Kõik esimese ja teise kooliastme õpilased said võimaluse hinnata juba eelmisel päeval kooli jõudnud fantaasiatöid. KIK õpilaste rohetehnoloogiate teadlikkuse suurendamise projekti raames kuulutati 20. mail välja Lego võistlus, milles kutsuti õpilasi üles leiutama. Õpilaste ülesanne oli mõelda välja ning ehitada masin, mille abil on võimalik maailmamerre sattunud prügi koristada. Samuti pidid õpilased lisama võistlustööle kirjeldus, kus tutvustatakse masina töövõtteid ning pakutakse välja võimalusi, kuidas kokku kogutud prügi taaskasutada.
Kogu päeva aitasid jäädvustada operaatori rolli võtnud Kristella Paulov (5.a) ja Ketrin Jepišov (5.a), keda juhendas haridustehnoloog Alari Talv. Intervjuusid tegid Aron Matthias Kütt (5.a) ja Lisandra Lümat (5.a). Õpilaste ja haridustehnoloogi koostöös valmis Legopäevast vahva video.
See, kuidas erinevaid vastutusrikkaid rolle võtnud õpilased päeva jooksul arenesid, muutusid julgemaks ja asjalikumaks, oli imekspandav. Nii mõneski õpilases leidsime sel päeval peidetud talendi!
Sel päeval toimus ka leiutamisvõistlus “Prügi maailmameres”, kus osalesid lisaks Elva Gümnaasiumi õpilastele ka Aakre lasteaed-algkooli õpilased. Kokku laekus 10 innovaatilist ja tulevikku vaatavat võistlustööd. Õpilaste ülesandeks oli ehitada Lego klotsidest masin, millega on võimalik maailmamerest prügi kokku koguda. Tööle oli lisatud lühike kirjeldus, kus selgitati masina töö põhimõtteid ning pakuti välja lahendusi, milleks kokku kogutud prügi kasutatakse.
Aitäh kõikidele osalejatele, teie tööd olid tõesti vahvad!
Toetas Eesti riik.
Vaata videot:
Vaata pilte võistlustöödest: