13. novembril avati Puiestee õppehoone spordi koridoris püsinäitus „Eesti meistrid Elva koolist”. Välja on pandud üle 60 siin õppinud meie õpilase pildid, kes on tulnud Eesti täiskasvanute meistriks. See arv pole lõplik, sest kõigi kohta puuduvad kas pildid või andmed. Ruumi on ka tulevikus selle tiitli saavate õpilaste jaoks. Seega – uurimistöö jätkub.

Näitust valmistati ette ligi aasta ja tuli välja, et Elva on tõesti spordilinn. Meie õpilased on tulnud meistriks vähemalt 26 spordialal. Enim meistritiitleid on pälvinud Mati Nigul, kes on vähemalt 77- kordne Eesti meister laskmises. Meil on viis meistrit ka sellisel unustatud spordialal, nagu vettehüpped. Eksootilistest spordialadest võib nimetada brasiilia kabet, kus Eesti meistriks on tulnud 10-kordne Eesti meister vene kabes Veronika Kalmus (Teder). Ja loomulikult on aukohal autoralli maailmameister Martin Järveoja, kes on ka mitmekordne Eesti meister judos.

Kõige rohkem meistritiitleid on võitnud meie õpilased Elvale traditsioonilistel spordialadel – laskmises, jalgrattaspordis ja talispordialadel (murdmaasuusatamine, kahevõistlus, laskesuusatamine, mäehüpped).

Loodan, et sellel näitusel ülespandud sportlased on eeskujuks ja innustuseks praegustele meie kooli tublidele spordi tegijatele.

Suured tänud Elva kooli vilistlasele ja Sportlandi ning Nike Eesti esinduse kaasasutajale Are Altrajale, kes toetas näituse valmimist. Tänan ka vilistlasi Milvi Kapauni, Arno Läänet ja Karl Kontorit, kes uurimistööle kaasa aitasid.

Vaata galeriid vajutades siia.

Tiit Ustav