Juba üle 30 aasta on igal kevadel toimunud Liivi Muuseumis vendade Liivide ja liiviliku loomingu etlusvõistlus. Olude sunnil toimus selleaastane Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud Tartu maakonna ning linna koolinoorte etlusvõistlus videoformaadis.

Etlejatel tuli esitada peast üks Juhan või Jakob Liivi luuletus ning proosapala, mille autoriks oli üks Juhan Liivi luuleauhinna laureaatidest.

Videoid hindas žürii, kuhu kuulusid Vanemuise teatri näitlejad Alo Kurvits ja Kaarel Pogga ning 1999. aasta Liivi etlusvõistluse võitja, Liivi Muuseumi programmi- ja arendusjuht Kadi Kivilo

Meie kooli esindas 6.a klassi õpilane Grete Koppel (juhendaja I. Mõttus), kes oli esitamiseks valinud Juhan Liivi luuletuse “Sandipoisi laul” ning H. Männi proosapala “Isa jonn”.

Grete sai III koha ja sütitava huumoritaju eripreemia.

Esitust on võimalik vaadata ning kuulata siit: