Elva Gümnaasiumis toimus reedel, 12. märtsil 1.-4. klassidele vahva matkapäev. Matka ajaline kestvus oli 2-3 tundi. Matk algas koolimaja juurest, igale klassile oli antud alustamiseks oma aeg. Klassid väljusid 20 minutilise intervalliga. Esimene peatus oli Seeneriigis, kus kooliõed esitasid tervisliku toitumise alaseid küsimusi ja ülesandeid. Teine peatus oli Arbi järve rannapromenaadil, kus kehalise kasvatuse õpetajad olid välja mõelnud põneva ülesande jaapani keele õppimiseks. Kolmandas peatuses viisid 11. klassi õpilased uurimistöö raames läbi teatevõistluse, kus matkajatel tuli läbida rada ühel või kahel jalal hüpates. Raudteejaamas aitas kehalise kasvatuse õpetaja õpilastel käivitada EKSL poolt ettevalmistatud “Talvevõlude” esimest matkamängu. Väikesel Väerajal liikumine oli tänu mängule põnev ja möödus märkamatult. Tartumaa Tervisespordikeskuses said lapsed süüa ning ronida madalseiklusrajal ning tagasiteel koolimaja juurde mängiti EKSL teist matkamängu. Koolimaja juures ootas matkajaid lõke ning vahukommid.

Meie kooli õpilased ja õpetajad jäid EKSL matkamänguga “Talvevõlud” väga rahule. Küsimused olid õpilastele jõukohased, tekkis mõnus arutelu ning hasart. Meie valitud teekonnal oleks võinud isegi rohkem küsimusi ja ülesandeid olla. Kõik soovijad said mängu käivitamise ja kasutamisega hakkama.

Oli väga vahva oma klassikaaslastega koos olemise ja koos tegutsemise päev. Aitäh kõikidele osalejatele ja panustajatele!