Käesoleva aasta septembris (23.-30. september) tähistatakse Eestis kuuendat korda spordinädalat. Nädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumis- ja tervisealast teadlikkust.

Spordinädala start anti 23. septembril traditsiooniliseks saanud heategevuslikul teatejooksul, mis tõi üle Eesti 28 linnas ja asulas koolinoored parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse. 15ndat korda toimunud jooksust võttis osa üle 11 000 lapse – Elva Heategevusliku Teatejooksu stardis oli 34 kaheksaliikmelist võistkonda. Lustaka soojenduse osalejatele viis läbi Rigo Roos ja jooksjad saatis heade sõnadega teele Elva vallavanem Toomas Järveoja. Lisaks Elva Gümnaasiumi võistkondadele oli stardis külalisi Puhjast, Kongutast, Kambjast, Mellistest, Paluperast
Spordinädala raames tutvuvad Elva Gümnaasiumi õpilased erinevate spordialadega – 8B klassi tund toimus Elva Spordihoone uhiuues jõusaalis ning 12 klassile tutvustasid Elva Laskespordiklubi treenerid Karl Kontor, Marianne Tavits ja Lennart Saarepuu laskesporti ning 7B klass sai proovida kätt Elva Keeglisaalis sportkeeglis. 7C ja 9D klassi korvpallitunni viis läbi Timo Eichfuss BC Elvast – alustasime põrgatamisest ja söötudest ning lõpetasime mängu ja jõuharjutustega. 9C klassile viis treeningu oma keharaskusega läbi Maigi Varusk MyFitnessist, kes näitas et treeningvahendina saab kasutada ka salvrätti.

25.septembril, päikeselisel sügispäeval, toimus Lähtel traditsiooniline võistlus, kus selgusid maakonna meistrid maastikuteatejooksus.
Maakonna meistritiitli võitsid 3.-5.klassi ja 8.-9.klassi võistkonnad.

Noorimate võistkonda kuulusid Aron Matthias Kütt 4.a kl., Säde-Ly Lille 4.b kl., Rafael Karu 4.c kl., Gerd Johan Lessing 5.a kl., Kärt Hanni ja Markus Teppo 5.c ja Kai Liis Tempel, Maria Hiielo ja Mirtel Sikk 5.d.klass.
8.-9. klassi kuldmedali võitnud võistkonda kuulusid Marie Pihlap ja Rasmus Kivari 8.a kl. Joonas Vähi 8.b kl., , Kaisa Pastarus 8.c, Maario Punder 9.a kl., Maria Kuris, Laura Pirksaar ja Markus Nigol 9.c kl.

Hõbemedali võitsid 6.-7.klasside ja Gümnaasiumi võistkonnad.
6.-7.klassi võistkonnas jooksud Oliver Mölder 6.d kl., Loore-Liis Kask, Kaur Hansen ja Kennet Maasik 7.a kl., Ingrid Hiiemäe ja Karl Vaht 7.b kl., , Mariliis Paal ja Sandra Movits 7.d kl.

Gümnaasiumi esindasid Iiris Rehme ja Uku Moor 10.kl, Carmen Beljaev, Getriin Marii Lessing , Kösta Villem Tatar ja Cardo Denisjuk 11.klassist.
Suured õnnesoovid kõigile ja tänud kooli eduka esindamise eest!

Spordinädala raames, 24.sept.-l, toimus staadionil 1.-6.klasside teatejooksusarja I etapp, kus oli kavas ringteatejooks, kus igal osalejal tuli läbida 200 meetri pikkune distants. Klassi esindusse kuulus 4 tüdrukut ja 4 poissi. Oli lahedat kaasaelamist, suurt jooksulusti , kuhjaga eneseületamisi ja rõõmu liikumisest. Klassidevaheline teatejooksudesari sai vägeva avapaugu.

1.klasside seas oli parim 1.b klassi esindus, järgnesid 1.a; 1.d ja 1.c klass.
2.klasside kiireim oli 2.d klass, järgnesid 2.a; 2.b ja 2.c klassi esindus.
3.klasside seas sai I koha 3.a klass, II koht 3.b-le ja III koht 3.c klassile.
4.klasside parim oli 4.a klass, järgnesid 4.b; 4.c ja 4.d klass.
5.klasside seas võitis 5.b klassi esindus, järgnesid 5.a klass, 5.c ja 5.d klass.
6.klasside parim oli 6.d klass, II koht 6.c klassile, III oli 6.a ja 4.koht 6.b klassile.

Eesti Maaülikooli Spordiklubi treener Sharlote Marleen Kõverik õpetas saalihokit 8C klassile. Alustasime individuaalsete harjutustega ja lõpetasime hasartselt mängides. 9B klass sai spordiklubi Altia treeneri Tarvo Jõgeva käe all proovida judot. Põnevad harjutused ja lõbusad mängud vaheldusid judo kukkumiste ja heidete õppimisega. Tunni lõpuks lubasid kõik judo treeningule tulla
Spordinädala teisipäeva hommikul vallutasid Elva Gümnaasiumi 10. klassi õpilased Elva Spordihoone, et õppida võrkpalli ja teha üks põnev tund SK Altia treenerite käe all. Priit Luik ja Marek Pihlak tutvustasid võrkpalli algtõdesid ning õpilased said rõõmustada õnnestunud servide ja ründelöökide üle. 7D klassile õpetas tantsusamme RN Stuudio treener Mari-Liis Kurvits – kõik õppisid lahedaid tantsusamme hea muusika ja mõnusa meeleolu saatel. 8A klassile rääkis jõusaali treeningust ja toitumisest ning nendega seotud põhitõdedest SK Jõusport treener Mihkel Ruut

4.b, 6.a ja 6.c klassil oli tundi läbi viimas meie kooli vilistlane Edward Henno, kes alustas oma kergejõustikuteed 6.klassis. Edward on Balti meister 300 m jooksus, Eesti noorterekordi kaasomanik 4×400 m teatejooksus, mitmekordne Eesti noorte meister. Õpilased said Edwardi juhendamisel jooksuharjutusi teha ja õppida madallähet pakkudelt. Olid lahedad tunnid!
Spordinädal lõppes Elva Gümnaasiumis kolmapäeval, kui saalihoki tunnis osalesid 7A ja 9A klassi õpilased ja 11 klassi poksitunni, kus jõuharjutused vaheldusid löögitehnikatega, viis läbi Elva Poksiklubi treener Karl Komlev.
Spordi ja sportimise ülesanne võib olla iga ühe jaoks erinev – võistlemine, uute aladega tutvumine, mõnus harrastus, piiride ja mugavuse nihutamine, tervise tugevdamine.

Aitäh kõikidele Teatejooksu osalejatele, õpetajatele ja abilistele ning Spordinädalal tunde andnud lektoritele: Elva Keegel, Elva Laskespordiklubi, Elva Sport, BC Elva, Maigi Varusk, EMÜ SK, spordiklubi Altia, RN Stuudio, SK Jõusport, Edward Henno, Elva Poksiklubi