Laupäeval, 23.oktoobril toimusid Tallinnas Eesti Meistrivõistlused c-vanuseklassile – võistlesid 2007-2009 aastal sündinud noored judokad. Võistlused viis läbi Sõle Spordikeskuses Judoklubi Barra. Tatamil käis ligi 180 judokat üle Eesti, mis näitab judo kui spordiala populaarsust Eestis.

Elva Gümnaasiumi õpilane Emma Melis Aktas maadles enesekindlalt ja pani kõigis kohtumistes maksma oma füüsilise üleoleku ning võitis kindlalt Eesti Meistritiitli. Temast kaks aastat noorem Mai Mirtel Umblia osales Eesti Meistrivõistlustel emakordselt. Mai Mirtel pidi vastu võtma kaotuse poolfinaalis aga ponksmedali matšil oli ta väga keskendunud ja võitis ipponi väärilise heitega. Suur rõõm on mõlema sportlase arengu üle.

Mõlemad tüdrukud treenivad sihikindlalt ja ei jäta naljalt ühtegi treeningut vahele, millest räägivad nende suurepärased saavutusd. Emma Melis Aktas treenib Tartu Spordiklubis Do treener Egert Ehari näpunäidete järgi ja Mai Miartel Umblia koduklubiks on Spordiklubi Altia treenerite duo Evelin Pihlak ja Tarvo Jõgeva. Judo sobib kõigile ja annab suurepärase füüsilise ettevalmistusele, õpib hindama vaimseid väärtusi.