Info 1. klassi astujale

Sisseastumise avalduste esitamine on avatud 15. märts – 16. aprill 2021.

1. klassi astumise avaldus:

Sisseastumise info dokumendina

Sisseastumisel nõutavad dokumendid

Digitaalne avaldus kinnitatakse ID-kaardiga või olemasoleva Stuudiumi kontoga (kahjuks mobiil-ID või Smart-ID võimalust hetkel ei ole).

Avalduse lisad võib lisada digitaalse vormi juurde või tuua paberkandjal kooli.
Lisad on:

• lapse sünnitunnistuse koopia (võimalusel lisada digitaalsele avaldusele)
  • koolivalmiduskaart lasteaiast (võimalusel lisada digitaalsele avaldusele)
  • tervisekaart perearstilt koos vaktsineerimise andmetega
  • õpilaspileti digitaalne dokumendifoto
  • vanema isikut tõendav dokument (juhul kui avaldus esitatakse paberkandjal)

Avaldust on võimalik esitada ka paberkandjal. Selleks kasutage antud vormi.
NB! Seoses kooli distantsõppega on avalduse kohaletoimetamiseks vajalik eelnev kokkulepe telefonil 730 1820.

Huvipõhiste suundade tutvustus

Matemaatika-loodusklass

Kui sul on hea mälu,  huvi arvutamise ja nuputamise vastu, soov saada sõbraks arvutiga ja arvutitunnis teha põnevaid asju, on see klass just sulle! Kasuks tulevad veel soov matkata looduses ja huvituda sellest, mis on meie ümber: katsetada, vaadelda, uurida, mõista. Ühesõnaga  – tunda ennast osana loodusest. Elva, see võrdub loodus!

Loovusklass

Kui sulle meeldib käeline tegevus – joonistamine, maalimine, voolimine, meisterdamine. Oled huvitatud muusikast, loovmängudest, rollimängudest ning teatris käimisest – siis on see klass mõeldud just Sulle! Põnevust pakub loovmuusika, kus õpid tundma väikekandle võtteid.

Keeleklass

Kui sulle meeldib palju lugeda, esineda, teatris käia, tunned huvi võõrkeelte vastu  ning soovid tegeleda loovtegevusega, siis on see klass just sulle! Vaheldust ja põnevust pakuvad erinevad töötoad ning kohtumised lastekirjanikega.
Koolipäeva toovad vaheldust mitmekülgsed tunnid Elva Linnaraamatukogus.

2021/2022. õppeaasta 1. klasside päevakava

• Õppetöö algab kell 8.00
  • Ajakohane tunniplaan on avalikustatud kooli kodulehel  augusti viimastel päevadel (viide tunniplaanile)
  • Tunni pikkus on 45 minutit
  • Vahetundide pikkus on 10 minutit, liikumispausi pikkus 45 minutit söögivahetunni pikkus 30 minutit

1. klassi päevakava lähtub kogupäevakooli põhimõttest, kus vaimne pingutus vaheldub füüsilise tegevusega:

8.00 – 8.45 1. ainetund
8.55 – 9.40 2. ainetund
(E, T, N) 9.50 – 10.35 liikumispaus (läbiviijad Elva valla spordiklubid)
(K, R) 9.50 – 10.35 kehaline kasvatus või 3. ainetund
10.35 – 11.05 söögivahetund
11.05 – 11.50 3. või 4. ainetund
12.00 – 12.45 4. või 5. ainetund
13.05 – 13.20 kogupäevakooli (endise nimetusega pikapäevarühm) söögipaus (tasuta)
13.20 – 15.00 kogupäevakooli huviringid

Ainetunnid lõppevad esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval kell 12.45 ning kolmapäeval ja reedel kell 11.50. Alates kella 13.20 algavates huviringides osalemine on õpilasele vabatahtlik.

Elva Gümnaasiumi koolivorm

Elva Gümnaasiumi koolivorm väljendab kooli ühtsust ja identiteeti, väärtustab koolikultuuri ja loob ühtsustunnet. Koolivorm tugevdab austust oma kooli vastu ja tõstab õpilaskonnaautoriteeti kogukonnas (Koolivormi statuut). Elva Gümnaasiumi koolivorm on osa meie kooli sümboolikast.

Lähtuvalt kooli kodukorra punkt 5.2.12.1. kohustub õpilane kandma I kooliastmes vähemalt ühte koolivormi elementi.

Elva Gümnaasium koolivormi saab tellida ja osta Norrison OÜ e-tellimiskeskkonna kaudu. Tellida on võimalik (a) ettetellimisega 01.04-26.06 ja kauba saab kätte alates 18.08 Smartpostiga ning 01.09-20.09 ja kauba saab kätte alates 15.11 samuti Smartpostiga. Koolivormi saab tellida ka (b) aastaringi e-poest, kus ostetud toode/ tooted toimetatakse tellija poolt valitud meetodil kätte 3-6 tööpäevaga. Aastaringsel e-poest tellimisel lisandub toote hinnale 9.00 eurot.

Liikumispaus ja kogupäevakool

Elva Gümnaasiumi 1. klassi õpilastele pakutakse tasakaalustatud päevakava. Õpilase koolis veedetud aeg on jaotatud nii, et vaimset pingutust nõudvad tegevused vahelduvad liikumisega. Selleks on välja töötatud kooli ja piirkonna spordiklubide vaheline koostöövorm – liikumispaus.

Liikumispaus

Liikumispaus on 45 minuti pikkune koolipäeva keskel erinevate spordiklubide treenerite poolt juhendatud mänguline tegevus, milles tutvustatakse õppeaasta vältel 6 spordiala. Meie koostööpartneriteks on SK Altia judo treener Tarvo Jõgeva, BC Elva korvpalli treener Timo Eichfuss, SK Airi iluvõimlemise treener Airi Pärn, FC Elva jalgpalli treenerid Marie Pau ja Kelli Aasma, Elva Tenniseklubi treener Toom Tani ning SK Kalev kergejõustiku treenerid Margit Aidla ja Toomas Halliste.

Kogupäevakool

Elva Gümnaasiumis on õpilastel võimalik sisustada oma aega tundide lõpust kuni koju minekuni turvalises ja meeldivas keskkonnas. Kogupäevakoolis toetatakse, suunatakse ja arendatakse õpilaste võimeid. Samuti on võimalus saada tuge koduste õppetükkide lahendamisel, oodata peale tundide lõppu algavaid huviringe, aidata erilisi tuge vajavaid noori ning õpetada sotsiaalseks toimetulekuks vajalikke oskusi sõbrasuhete kaudu.

Tutvu lähemalt kogupäevakooli tunniplaani ja liikumispausi treeneritega

Elva Gümnaasiumi tunnuslause

Teadmised on igihaljad