1. oktoobril võtsid omavahel mõõtu 4.-6. klassid. Kuigi seekord osales kõige noorematest mängus ainult 4.c klassi meeskond, siis julgustan järgmisel korral ka teisi neljandaid klasse oma esindust välja panema. 5.a klassi võistkond mäletab, et eelmisel aastal, kui nemad veel neljandas õppisid, suutsid nad edestada nii viiendaid kui kuuendaid klasse ja saada esikoha. Kokku osales 9 võistkonda.

Mängus oli kolm vooru: Euroopa keeltepäeva meenutav keelterubriik, geograafia ja varia. Õpilased olid üllatunud, kui geograafia rubriik välja kuulutati, sest nemad pole veel seda õppeainet õppinud. Tulemused näitasid, et enamik küsimusi olid võistlejatele jõukohased ja sellest voorust saadi kõige rohkem punkte.

Tulemused said sellised:

I koht 6.d klass – Erik Talts, Lukas Laatsit, Aleksander-Arvo Kiuru, Heliis Tobber

II koht 6.c klass – Emma-Melis Aktas, Emma-Eliisa Kõiv, Katariina Viira, Karolin Piiber

III koht 5.b – Rudolf Paap, Andres Paas, Greete Kuudeberg, Ebeli Rosete Vester

7. oktoobril toimus hooaja esimene mäng Puiestee koolimajas, kus lisaks 7.-12. klasside neljaliikmelistele võistkondadele olid oma esinduse välja pannud nii õpilasesindus kui kooli juhtkond. Mängus osales viisteist võistkonda. Teemad olid samad mis noorematel, kuid küsimused enamasti teised.

Eelmisel hooajal viisime sisse rubriigi, kus oma küsimuse on saanud esitada meie kooli direktor ja õppejuhid, loodusteadlane Rein Kuresoo, aga seekord tuli küsimus vallavanemalt: “Mida tähendab Elva rootsi keeles?” Noorematelt õpilastelt tuli rohkem õigeid vastuseid kui vanematelt. Kõik elvalased võiksid välja uurida, mis on vastus.

7.-12. klasside hulgas jaotusid kohad järgmiselt:

I koht 9.c klass – Jaana Sommermann, Maria Kuris, Markus Nigol, Karl Jan Riisaar

II koht õpilasesindus – Anette Kompus, Grete Kull, Hanna-Liisa Kiil, Meribel Pihelgas

III koht 7.a – Elis Leppik, Liisbet Lainoja, Tiitus Martinov, Stella Lümat

Järgmised mängud toimuvad novembris. Põnevate kohtumisteni!

Mare Lillak