Iga-aastane III ja IV kooliastme õpilaste emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor toimus sel aastal teisiti, virtuaalruumis. Elva Gümnaasiumist osales 15 õpilast.

Käesoleva õppeaasta olümpiaadi üldteema oli  „Võõrast omaks ehk Laenamine keeles ja kultuuris“. Ülesannete lahendamisel sai kasutada abimaterjale, ent samas oli vaja ka head keelevaistu. 7.klassi õpilased võistlesid 8. klassidega ühes kategoorias, 9. ja 10. klassil oli samuti ühisarvestus ning 11. ja 12.kl õpilased pistsid omavahel rinda.

Elva Gümnaasiumi õpilased said ülesannetega väga hästi hakkama. Esikolmikusse jõudsid  Mereli Mõttus (8.b) –  2. koht ja  Laura-Liisa Tõldsepp (10.kl) –  3. koht.

Kiitus ja tänu õpilastele, kes enda võimeid proovile panevad ja võistlustel osalevad!  Koha esikümnes saavutasid Jaana Sommermann (9.c kl) – 5. koht, Maria Kuris (9.c kl) –  8. koht ning Madli Saarela 10. klassist –  (10. koht).

Tublid Elva Gümnaasiumi esindajad olid veel: Liisa Aunap, Kristina Mölder, Carmen Beljaev, Gretlin Aruoja, Annabel Tamm, Annagreta Johanson, Lisette Sarapik, Liisa-Lotte Tork, Ellen Haljasmets, Emili Külaots.

Õpilasi juhendasid eesti keele õpetajad Mare Lillak, Anne-Ly Lehtla, Merje Vihalem ja Tiina Õunapuu.